Uued HeiaHeia väljakutsed

Siit saad teada, kuidas meie uued väljakutsed toimivad ja kuidas osaleda.

Meie uut väljakutsekontseptsiooni tutvustati HeiaHeia värskendusega 2022. aasta sügisel. Väljakutsed on mängulised väljakutsed, kus edened virtuaalsel kaardil oma tegevuse ja igapäevaste valikute kaudu. Saad mänguliselt võistelda individuaalselt või koos oma meeskonnaga, et jõuda Kuule, vallutada Mount Everest või reisida ümber maailma!

Oma teel saad avada verstaposte huvitava ja lõbusa sisuga väljakutse teema kohta. Eesmärk on jõuda finišisse etteantud ajaga ja lõbutseda heaolu nimel!

 

Kuidas kaardil edasi liikuda?

Sõltuvalt väljakutse reeglitest liigud kaardil edasi, logides oma tegevused või sammud HeiaHeias

Ühenda oma kantav seade, telefoni terviserakendus või logi oma tegevused käsitsi HeiaHeias. Siit leiad juhised ühenduse loomiseks: kantavad seadmedApple Health (iOS) või Google Fit (Android). Kui osaled sammude kogumise väljakutses, on oluline, et sinu sammud logitaks HeiaHeias iga päev. Siit leiad üksikasjalikumad juhised erinevate sammude logimise viiside kohta.  

Võid teenida boonust endale ja oma meeskonnale – sõltuvalt väljakutse reeglitest – tehes mikrotoiminguid või logides oma harjutusi ja hobisid. Lisateavet leiad altpoolt. Pane tähele, et boonused on väljakutsepõhised ja pole kõigis väljakutsetes automaatselt saadaval. 

Kuidas osaleda?

Osaleda saab meeskonnana ja/või üksikisikuna. 

Kõigil väljakutsetel on igapäevane aktiivsuseesmärk. See eesmärk on alati individuaalne ja meeskonna päevane kogueesmärk arvutatakse vastavalt meeskonna suurusele.

Näiteks:

tegevuse eesmärk on 10 000 sammu päevas osaleja kohta.

2-liikmelise meeskonna eesmärk on 2 × 10 000, 3-liikmelise meeskonna puhul 3 × 10 000 jne.  
Meeskonnas võib üks meeskonnaliige koguda 12 000 sammu päevas ja teine 8000 sammu – nii jääb meeskond oma päevase eesmärgi piiresse, kuid 8000 sammu kogunud meeskonnaliige jääb oma isiklikust eesmärgist veidi maha. Siiski saad järgmisel päeval uuesti järele jõuda, kogudes 12 000 sammu. Pane tähele, et osa sinu igapäevastest sammudest saab koguda boonustest! 

Jälgi oma edusamme väljakutse lehel

Väljakutse ja kaardi leiad rakendusest teise vahekaardi „Kogukonnad ja sõbrad“ alt. Ava väljakutse leht, puudutades nuppu „Üksikasjad“, et näha üksikasjalikumat teavet väljakutse kohta (algus- ja lõppkuupäevad, igapäevane eesmärk, edenemine ja kaasatud tegevuste tüübid).

Brauseriversioonis leiad kaardi siit: Minu HeiaHeia -> Sinu organisatsiooni nimi. Lisateabe saamiseks klõpsa väljakutseriba paremas ülanurgas asuval i-ikoonil. 

 • Verstapostid
  Niipea kui oled verstapostini jõudnud, saad sellelt lehelt avastada lõbusa ja verstaposti sisu. Verstapostid avatakse sinu, sinu meeskonna või kogukonna edusammude põhjal. Sellel vahekaardil näed ka seda, kui palju edusamme pead järgmise verstaposti avamiseks veel tegema. 
 • Edetabel
  Edetabel näitab nii sinu tulemust kui ka parimaid panustajaid, tippmeeskondi jne. 
  Kaardil näed ennast, oma meeskonda, praegust mängujuhti, praegust meeskonnavõistluse juhti ja sihttempot. Samuti saad valida, keda soovid virtuaalsel kaardil näha. Toksa nupul „Kõik“ ja vali soovitud meeskonnad ja/või inimesed ning seejärel toksa nupul Värskenda kaarti. 

 

Kui sa ei soovi kaardil või osalejate loendites üldse nähtav olla, toksa valikul Nähtavuse reguleerimine ja lülita osalejate loendid ja aruandlus välja. Sel juhul osaled ainult anonüümselt. 

 

Finišijoon on ületatud!

Eesmärk võib olla jõuda finišisse etteantud aja jooksul või isegi olla esimene, kes lõpetab. Kampaania ei lõpe enne lõppkuupäeva, isegi kui osalejad lõpetavad enne lõppkuupäeva. Vaata võistluse seisu kaardilt. 

 

Erinevad väljakutsetüübid

1. Mount Everest – roni maailma tippu!

Selles neljanädalases väljakutses ronid sina koos meeskonnaga maailma kõrgeima mäe tippu, kogudes samme ja teenides  boonussamme logides füüsilist aktiivsust ning tehes HeiaHeias heaolu mikrotoiminguid. Vallutad Mount Everesti, kui kogud 10 000 sammu päevas. Teel tippu möödud 6 verstapostist. 

Näiteks jõuad oma sihtmärgini järgmiselt:

 • 7700 sammu, 30 min kodust joogat ja üks mikrotegevus.


Boonused

 • Treening = erinev sammude arv sõltuvalt tegevuse füüsilisest intensiivsusest.
 • Hobid: 30 minutit = + 600 sammu
 • 1 mikrotegevus = + 500 sammu

Vaata oma kogukonna väljakutset, et näha oma väljakutse reegleid.  

 

2. Kuuni välja!

Selles 8-nädalases väljakutses kasutab rakett kütusena sinu aktiivseid minuteid. Saavutad edu, kui logid päevas keskmiselt 30 minutit tegevust. Vali HeiaHeias saadaval oleva 600 erineva tegevustüübi hulgast ja teeni boonusminuteid, tehes igapäevaseid mikrotegevusi, väikseid rutiinseid tegevusi, mis toovad tervisele suurt kasu. 

Teekonnal möödud 6 verstapostist. 

Saavuta päevane eesmärk näiteks nii:

 • 25 min kõndimist ja 2 mikrotegevust päevas. 

Vaata oma kogukonna väljakutset, et näha oma väljakutse reegleid.  

Hoia rakett liikvel! 

 

3.  Ümber maailma

Selles väljakutses käid Jules Verne’i kuulsa raamatu jälgedes. 

Kuuenädalane seiklus algab Londonist ja kulgeb kaardil ühest linnast ja ühelt mandrilt teisele. Lõppeesmärk on jõuda enne tähtaega tagasi Londonisse.

Marsruudi saab lõpetada, kogudes 10 000 sammu päevas. Lisaks saad HeiaHeias teenida boonussamme logimisharjutuste ja heaolu mikrotegevuste abil.

 

Mängukaardile märgitud linnad toimivad verstapostidena ja nendeni jõudes saad virtuaalselt külastada 9 linna. 


Näiteks kogu igapäevaseid samme järgmiselt:  

 • 5000 sammu sinu kantavast seadmest, telefoni enda terviserakendusest või käsitsi logitud, 30 minutit jõusaali ja 1 mikrotegevus. 


Boonused 

 • Treening = erinev boonussammude arv sõltuvalt tegevuse füüsilisest intensiivsusest.
 • Hobid: 30 minutit = + 600 sammu
 • 1 mikrotegevus = + 500 sammu

Vaata oma kogukonna väljakutset, et näha oma väljakutse reegleid.  

 

4. Sinu kogukonnale kohandatud väljakutse

Kohandatud väljakutsel on oma mängukaart ja reeglid, mida näed väljakutse lehel -> Üksikasjad.