1. Help Center
 2. Spordivägi
 3. Üldised juhised ja kasutamine

Tegevuste või treeningute lisamine (mobiilis)

Õpi, kuidas oma treeninguid ja tegevusi HeiaHeias logida. See on lihtne!

HeiaHeias saad registreerida mitmesuguseid tegevusi ja muud teavet. Treeningu ja igapäevase aktiivsuse logimine on lihtne, ühendades oma kantava või telefoni terviserakenduse (Apple Health või Google Fit) HeiaHeiaga, kuid kõike saab logida ka käsitsi:

toksa alumises menüüs sinist PLUS-märki ja vali oma uue sissekande tüüp: 

 

- treening,

- treeningute GPS-jälgimine,

- hobid,

- mikrotegevused (ainult Pro versioon),

- igapäevased andmed (sammud, söögikorrad, uni, kaal), 

- taastumispäevad või 

- märkmed. 

 

1. Treeningu ja hobide registreerimine

Logides oma treeninguid ja hobisid, saad jälgida oma aktiivsuse taset ja seda, kui hästi sa oma eesmärke saavutad. 

Jaotisest Treeningud leiad füüsilised tegevused. Jaotis Hobid sisaldab vähem füüsilisi vabaajategevusi, mida saad logida, et pidada hobipäevikut, näiteks kultuuri, käsitöö või kalapüügi kohta.

Kuidas oma tegevusi logida?

 • Vajuta sinisele plussikoonile ja vali Treening või Hobid. Valida saab umbes 600 erineva tegevuse vahel! 
 • Otsi oma tegevust või keri allapoole erinevate spordikategooriate nimekirja. Näiteks jaotisest Tantsimine leiad palju erinevaid tantsuliike. 

Soovitatavate spordialade alt leiad oma lemmikspordialad. HeiaHeia muutub kiiremini ja lihtsamini kasutatavaks, kuna õpib ära sinu lemmiktegevused.

Kui sinu tegevus ei ole nimekirjas, võid esitada meie klienditoele pileti. Vaatame, kas seda on võimalik nimekirja lisada.

 • Sisesta kõik andmed oma tegevuse kohta, mida soovid lisada. Lisaks kuupäevale ja kestusele saad lisada pealkirja, märkmed (kuvatakse pealkirja all), vahemaa, oma meeleolu, asukoha, fotod ja sildid. Jaotises Täiustatud saad lisada kaloreid, keskmist ja maksimaalset südame löögisagedust jne.
 • Täiusta oma sissekandeid fotode, pealkirjade ja märkmetega.
 • Kui soovid hoida oma sissekannet privaatsena, lülita sisse privaatne sissekanne. Sinu sissekannet näidatakse seejärel ainult sulle. 
 • Jäta statistikast välja. Kui lülitad selle valiku sisse, ei lisata sinu sissekannet ühegi isikliku või kogukonna statistikasse. 
 • Puuduta valikut Salvesta sissekanne ja oledki valmis! 

     

Näpunäide: saad lisada logitud tegevusele sildi ja filtreerida tegevusi hiljem lisatud siltide alusel. Näiteks saad märgistada raskeid ja kergeid treeninguid või võrrelda oma edusamme konkreetsel jooksurajal. Sa ei saa silte tagantjärele kustutada, seega võta aega, et mõelda, milliseid silte sul vaja on.

 

 

2. GPS-jälgimine

GPS-jälgimisseadme abil saad logida andmeid oma treeningu ja marsruudi kohta. Selleks peavad sinu telefonis olema paigas teatud seaded, vt üksikasjalikke juhiseid siit

Vali GPS-jälgimine pluss-sümboli alt ja alusta jälgimist, toksates rohelisel nupul Play. Lõpeta, toksates punast nuppu Stop ja Salvesta treeningpäevikusse (või lähtesta, kui sa ei soovi oma treeningut HeiaHeiasse salvestada). 

3. Mikrotegevused (ainult Pro-versioon) 

Mikrotegevused on väikesed igapäevased heaolutegevused. Väikestel tegudel võib olla suur mõju!

Kogukondliku väljakutse raames saad teenida boonust, tehes mikrotegevusi erinevatel teemadel, näiteks toitumine, tervislik tööpäev või taastumine. Praktikas saad boonust teenida näiteks sellega, et jood tööpäeva jooksul liitri vett, teed lõõgastava pausi või tänad kolleegi – see on lõbus ja lihtne! Saadaval olevad mikrotegevused võivad erineda sõltuvalt väljakutse teemast. 

Mikrotegevuste logimisega teenid automaatselt heaolupunkte.

Mikrotegevuste logimine 

 • Toksa sinisel plussikoonil -> Mikrotegevused ja vali mikrotegevus(ed), mille oled lõpetanud. Saad valida ja logida kõik tehtud toimingud korraga.
 • Võid logida teatud mikrotegevust üks kord päevas. 
 • Privaatsus: vaikimisi on mikrotegevused privaatsed, kuid seda saab hiljem muuta, vt allpool.
 • Vajaduse korral redigeeri mikrotegevusi. Ava sissekanne oma uudisvoos -> redigeeri (kuupäev, privaatsus, lisa pilt või pealkiri jne). 

4.  Igapäevased andmed (sammud, söögikorrad, uni, kaal) 

Kui sa ei ole ühendanud kantavat seadet või telefoni terviserakendust, saad oma sammud käsitsi sisse logida jaotises Sammud. Samuti võid pidada päevikut oma söögikordade, kaalu või une hulga kohta. Need sissekanded on vaikimisi privaatsed. Privaatsed sissekanded on tähistatud lukusümboliga.  

Saad jälgida oma und ja seda, kas täidad oma une-eesmärki, lehel Minu heaolu -> Une-eesmärki ületavad ööd. Piisavalt magades teenid automaatselt ka HeiaHeia heaolupunkte.   

5. Taastumispäev

Mõnikord on sul vaja taastuda ja puhata. Võta vähemalt üks taastumispäev nädalas ilma raske spordita ja logi taastumispäev.  Või kui oled haige või ei tunne end hästi, võta taastumispäev ja puhka. 

6. Märkmed

Tee endale märkmeid. Näed oma märkmeid uudisvoos ja leiad nende nimekirja Heaolu lehel (4. vahekaart). Vaikimisi on sinu märkmed privaatsed, st need ei ole kellelegi teisele nähtavad.