Minu Heaolu skoor

Minu Heaolu skoor, Skoori tase ja punktide teenimine

Heaolu skoor on viis oma heaolu jälgimiseks ja parandamiseks. Heaolu skoor põhineb punktide kogumisel paljudest erinevatest tegevustest, näiteks füüsilise ja sotsiaalse aktiivsuse, teatud eesmärkide saavutamise jne eest. Skoori süsteemis on 5 taset alates algajast kuni heaolutšempionini. Mida rohkem punkte kogud, seda kõrgem on sinu skoor ja tase. 

Kui palju punkte ma oma tegevustest saan?

  • Treeningu või hobi logimine: 1 punkt 10 minuti eest (max 20 punkti päevas)
  • Mikrotegevuse logimine: 1 punkt (maksimaalselt 20 punkti nädalas)
  • Sõbra innustamine: 1 punkt (maksimaalselt 20 punkti nädalas)
  • Uue sõbra lisamine: 1 punkt (maksimaalselt 20 punkti nädalas)
  • 5000 sammu päevas: 2 punkti
  • 10 000 sammu päevas: 2 punkti (lisaks 2 punktile 5000 sammust)
  • Magamine 7,5 tundi/öö: 4 punkti
  • Koolitusprogrammi käivitamine: 1 punkt (maksimaalselt 1 punkt nädalas)
  • Koolitusprogrammi läbimine: 10 punkti (programmi lõpus, kui vähemalt 50% programmist on lõpule viidud; max 10 punkti nädalas)

Punktid kehtivad 3 kuud, pärast mida need aeguvad. Sinu heaoluskoor sisaldab ainult kehtivaid punkte, nii et skoor on alati sinu viimase 3 kuu punktide summa. 

Kus ma näen oma punkte?

Mobiilseadmes 

Oma isiklikku skoori ja praegust taset (tähistatud tähtedega) näed lehel Minu heaolu, mille leiad rakenduse paremas alanurgas 4. vahekaardi alt. Toksa Minu heaolu skooril, et avada oma skoori kokkuvõte. Paremas ülanurgas oleva infosümboli all saad vaadata iga taseme jaoks vajalikke punkte ja heaoluskoori punktide reegleid.

Veebis

Oma isiklikku skoori ja praegust taset (tähistatud tähtedega) näed ülemiselt ribareklaamilt. Sirvi bännerit, klõpsates noolel, kuni näed Minu heaolu skoori. Riba paremas ülanurgas oleva infosümboli all saad vaadata iga taseme jaoks vajalikke punkte ja heaoluskoori punktide reegleid.

Heaolu skoori tasemed

1. tase, lihtne võit: 60–199 punkti

Kasutaja on heaoluprogrammis osalenud sporaadiliselt. Kasutaja on vähemalt alustanud või proovinud luua uut tervislikku harjumust. Hea algus!

2. tase, vundament: 200–499 punkti

Kasutaja pingutab selle nimel, et vähemalt oma praegust heaolu taset regulaarselt säilitada. Kasutaja treenib keskmiselt kord nädalas ja teeb ka muid mikrotoiminguid. 

3. tase, magus koht: 500–749 punkti

See tase on tervise seisukohalt ideaalne tase. Kasutaja treenib regulaarselt ja saavutab mitu Maailma Terviseorganisatsiooni eesmärki. Sellel tasemel võime öelda, et kasutaja hoolitseb enda eest hästi. 

4. tase, parem füüsiline vorm: 750–999 punkti

5. tase, heaolutšempion: 1000 – 10 000 punkti


Kasutajad, kes jõuavad tasemele 4 ja 5, on aktiivsed inimesed – ja ka aktiivsed HeiaHeia kasutajad. Kasutajad teevad igapäevaselt aktiivseid valikuid, et parandada ja säilitada oma tervislikke eluviise.

Kõik kasutajad alustavad tasemelt 0. 5 heaolu taset on 3-kuulise heaolu näitaja, nii et 3 kuu pärast peaks sul olema selge ettekujutus sellest, kui hästi sul läheb.

Soovituslik põhimõte on püüda saavutada uus tase ja säilitada kogu aasta jooksul vähemalt 3. tase.