1. Help Center
 2. Spordivägi
 3. Kantavad seadmed ja rakendused

Kantava seadme ühendamine

Siit saad teada, kuidas ühendada oma kantav seade mobiilirakenduses või brauseris HeiaHeiaga – ja milliseid andmeid imporditakse.

Ühendades oma kantava seadme HeiaHeiaga, saad oma treeningud ja tegevused automaatselt oma HeiaHeia kontole importida.

HeiaHeiaga saab praegu otse ühendada järgmisi kantavaid seadmeid:

 • Garmin 
 • Polar
 • Fitbit
 • Suunto rakendus

Muud seadmed 

Võid ühendada ka muid seadmeid või rakendusi, kui need ühilduvad rakendusega Apple Health või Google Fit.

Esmalt ühenda oma rakendus või seade rakendusega Apple Health või Google Fit.

Seejärel veendu, et oleksid HeiaHeia ühendanud rakendusega Health/Google Fit (juhiste saamiseks vaata eraldi artikleid). See võimaldab importida sinu treeningu- ja tegevusandmeid kolmanda isiku seadmest või rakendusest HeiaHeiasse. Imporditavate andmete täpsed tüübid sõltuvad kolmanda isiku seadme/rakenduse ja rakenduse Health/Google Fit seadetest.

Märkus!

Andmete dubleerimise vältimiseks ei soovita me ühendada HeiaHeiaga korraga nii kantavat seadet kui ka rakendust Health või Google Fit. Näiteks kui HeiaHeia impordib sinu sammud otse kantavast seadmest, peaksid keelama rakendusel Health või Google Fit HeiaHeiale sammuandmete edastamise.

Kantava seadme ühendamine iOS-is ja Androidis

 1. Ava oma konto (profiiliikoon paremas ülanurgas) ja vali „Kantavad seadmed & Health App“ (iOS-i seadmetele) või „Kantavad seadmed & Google Fit“ (Android-seadmetele).
 2. Lülita sisse seade, mida soovid ühendada HeiaHeiaga -> Ühenda. 
 3. Seadme ühendamiseks pead oma seadme teenuse seadetes andma juurdepääsu oma andmetele. Mine oma kantava seadme kontole ja luba juurdepääs. Lisateabe saamiseks vaata oma seadme juhiseid.  

                

Kantava seadme ühendamine HeiaHeia brauseri liidesel

 1. Ava oma konto (klõpsa paremas ülanurgas oma nimel) ja vali „Seaded - > kantavad seadmed“
 2. Klõpsa seadmel, mida soovid ühendada HeiaHeiaga, ja ühenda oma HeiaHeia konto kantava seadme kontoga.
 3. Vaata oma seadme juhiseid, et saada lisateavet seadme ühendamise kohta muude rakendustega, näiteks HeiaHeiaga.

Toetatud seadmetest imporditakse järgmised andmed.

1. Garmin

- Tegevus: kalorid, korrused, sammud

- Kaal

- Treeningud: keskmine südame löögisagedus, kalorid, distants, kestus, maksimaalne südame löögisagedus, spordialad (toetatud on üle 35 spordiala)

- Uni: magamise eesmärk ajas, edu eesmärgi saavutamisel

2. Polar

- Aktiivsus: kalorid, sammud

- Treeningud: keskmine südame löögisagedus, kalorid, distants, kestus, GPS-jälgimine, maksimaalne südame löögisagedus, spordialad (toetatud on üle 110 spordiala)

- Uni: magamise eesmärk ajas, edu eesmärgi saavutamisel

3. Suunto rakendus

- Tegevus: sammud

- Treeningud: keskmine südame löögisagedus, keskmine kiirus, rütm, kalorid, kommentaarid, distants, kestus, kõrgus, (GPS-jälgimine), maksimaalne südame löögisagedus, meeleolu, spordialad (üle 80 spordiala toetatud), sildid

4. Fitbit

- Tegevus: kalorid, korrused, sammud

- Kaal

- Treeningud: keskmine südame löögisagedus, kalorid, kommentaarid, distants, kestus, lemmikud, spordialad (toetatud on üle 100 spordiala), sammud

- Uni: magamise eesmärk (kestus), edu eesmärgi saavutamisel

 

Apple Healthi rakendus ja Google Fit Vaata, millist teavet saab Apple Healthist või Google Fitist importida.

Oura sõrmuseid saab ühendada Apple Healthi / Google Fiti kaudu. Hetkel on võimalik importida Oura uneandmeid.

 

Kasulikud nõuanded 

 • Kui HeiaHeia ei tuvasta spordiala või tegevuse tüüpi, märgitakse sissekandele „seadme nimi + import“ (nt Polari import) ja sissekanne määratakse privaatseks. HeiaHeias saad muuta nii spordi/tegevuse liiki kui ka privaatsusseadet (privaatsest avalikuks).
 • Kui sinu seadmesse salvestatud sissekandeid ei kuvata HeiaHeias, kontrolli, kas andmed on sinu seadme ja selle ühenduvusteenuse vahel sünkroonitud (nt Garmin Connect on Garmini kantavate seadmete teenus). HeiaHeia impordib andmed teenusest, mitte otse sinu kantavast seadmest. Järgi oma seadme ja vastava teenuse sünkroonimisjuhiseid. Manuaalset sünkroniseerimist saab tavaliselt teha teenuse mobiilirakenduse abil.
 • Kui sinu seadmesse salvestatud sissekandeid ei kuvata ikka veel HeiaHeias, mine tagasi HeiaHeia seadetesse, kus aktiveeri ühendus HeiaHeiaga, ühenda seade lahti ja ühenda uuesti (lülita välja ja sisse).
 • Kui sul on rohkem kui üks HeiaHeia konto, kontrolli, et sa ei sünkrooniks kogemata oma andmeid oma teise kontoga. 
 • Kui kasutad vanemat seadet, ei pruugi see kogu ülaltoodud teavet toetada.
 • Mõningaid andmeid, näiteks unerežiimi, võidakse olenevalt seadmest tõlgendada ja esitada erineval viisil: näiteks impordib HeiaHeia sinu uneandmed üheks päevaks, sinu seade aga järgmiseks päevaks. Seetõttu näitavad sinu seade ja HeiaHeia mõnikord erinevaid andmeid.
 • Kui soovid oma seadme HeiaHeiast lahti ühendada, mine tagasi seadete juurde, kus ühenduse aktiveerisid. Garmin nõuab, et sa katkestaksid ühenduse teenuse Garmin Connect kaudu (https://connect.garmin.com): Klõpsa profiili ikoonil > Seaded > Kontoteave > Rakendused > Eemalda luba > HeiaHeia.
 • Kui ühendad oma uue kantava seadme või terviserakenduse oma telefonis, imporditakse sinu tulevased treeninguandmed HeiaHeiasse. Varasemaid treeninguid ei saa HeiaHeiasse üle kanda.