1. Help Center
  2. Spordivägi
  3. Üldised juhised ja kasutamine

Iganädalane treeningu jälgimine

Loo tervislikke eluviise – üks nädal korraga. Selle vaate eesmärk on näidata, kuidas sul läheb võrreldes mõnede kõige levinumate tervislike eluviiside soovitustega.

A & B: WHO ja paljud riiklikud tervishoiuasutused soovitavad nädalas vähemalt 2 h 30 min kestvustreeningut ja vähemalt 2 korda jõu- ja liikumistreeningut. Riba täitmine igal nädalal on lihtne viis, kuidas püsida kavas! 

C: üldine eesmärk on astuda 10 000 sammu päevas, kuid uuringud näitavad, et juba üle 5000 sammu päevas on tervisele kasulik ja vähendab erinevate elustiilihaiguste riski. Püüa samuti koguda samme kogu päeva jooksul: on tõestatud, et pikalt paigal istumine on paljude elustiilihaiguste algpõhjus, mida ei saa täielikult kompenseerida liikumisega.

D: täiskasvanute tavaline uneaeg on 7–9 tundi igal ööl. Hea une võti on järjepidevus: järjepidev ärkamisaeg, järjepidev magamamineku aeg oma „uneaknas“ ja und häirivate faktorite vältimine enne magamaminekut. Nende eesmärkide täitmine aitab saada piisavat ööund.

 

Kuidas me oleme määratlenud, millised tegevusliigid kuuluvad vastupidavuse ja millised jõu ja liikuvuse juurde? Me kasutasime lihtsat lähenemist ja liigitasime iga meie üle 500 tegevusliigi kas Vastupidavuse, Jõu ja Liikuvuse alla või mitte ühegi eelnimetatud kategooria alla. Kui soovid kontrollida, kuhu kuulub nt BodyPump (see võib olla kõikide hulgas), toksa „Plus-menüül“, seejärel valikul „Logi tegevus“ ja kontrolli kategooriate „Vastupidavus“ ning „Jõud & liikuvus“ sisu.

Näpunäide 1: toksa kaardi erinevaid osi, et näha rohkem ja muuta oma eesmärke! Igapäevaste sammu- ja unenumbrite toksamine viib sind pikaajaliste sammu- ja uneperioodideni: avasta tervisega seotud eelised, kui saavutad oma eesmärgid järjepidevalt iganädalaselt, igakuiselt ja igal aastal.

Näpunäide 2: saad muuta avalehel olevat kaarti, kui soovid seal näha näiteks oma eesmärkide saavutamist. Mine seadetesse ja vali oma lemmikkaart. Loe lähemalt siit

Loe lähemalt tervislike eluviiside soovitustest.