1. Help Center
  2. Spordivägi
  3. Üldised juhised ja kasutamine

HeiaHeia kasutamise lihtne algus

Sellest sammsammulisest õpetusest leiad kõige olulisemad juhised, kuidas HeiaHeiaga alustada ja kuidas kasutada rakendust või brauseriversiooni.

HeiaHeia on mänguline, terviklik ja sotsiaalne heaoluteenus, mis aitab sul edendada ja jälgida oma heaolu. Saad kasutada HeiaHeiat arvutis või nutitelefonis. HeiaHeia on mõeldud kõigile ja seda saab kasutada nii koos teistega kui ka üksi. See muudab heaolu lõbusamaks! 

 

Sisu

1. Kust ma saan HeiaHeia?

- Rakendus: nutitelefonid ja tahvelarvutid

- Arvuti 

2. Alustamine HeiaHeiaga

- Rakendus ja arvuti:  eesmärgid, sõbrad, seaded, kantavate seadmete ühendamine 

3. Kuidas kasutada HeiaHeiat? 

- Tegevuste logimine, innustamine ja statistika 

- HeiaHeia Pro-versioonis: heaolu skoor, väljakutsed, raamatukogu 

4. Kas vajad abi?

 

1. Kust ma saan HeiaHeia?

HeiaHeia rakendus sinu telefonis või tahvelarvutis

  • Sa saad HeiaHeia rakenduse laadida alla rakenduste poest. 

- iPhone’id/iPadid: ava oma telefonis või iPadis App Store. Leiad meie rakenduse, kui otsid HeiaHeiat. Laadi alla tasuta rakendus.

- Android-telefonid / Android-tahvelarvutid: ava oma telefonis või tahvelarvutis Google Play rakenduste pood. Leiad meie rakendused, kui otsid HeiaHeiat. Laadi alla tasuta rakendus. 

  • Kui rakendus on alla laaditud, on järgmine samm HeiaHeia kasutajakonto avamine.

- Ava rakendus ja järgi juhiseid: Kasutajakonto avamine

- Võid kasutada kas tasuta versiooni või Pro-versiooni, mille sinu tööandja/organisatsioon on sulle andnud. Pro-versiooni aktiveerimiseks saadab sinu tööandja/organisatsioon sulle e-posti teel kutse või registreerimiskoodi.

HeiaHeia arvutis (brauseriversioon)

Võid kasutada kas tasuta versiooni või Pro-versiooni, mille sinu tööandja/organisatsioon on sulle andnud. Pro-versiooni aktiveerimiseks saadab sinu tööandja/organisatsioon sulle e-posti teel kutse või registreerimiskoodi. 

2. Alustamine HeiaHeiaga 

Pärast konto avamist alusta sellega, et sead endale aktiivsuse eesmärgid, leiad sõpru HeiaHeias, ühendad võimalikud kantavad seadmed HeiaHeiaga ja kontrollid oma konto seadeid.

Rakenduses

Eesmärgid

Nädalate kaupa aitavad eesmärgid sul kavas püsida. Võid seada endale üldise heaolu eesmärgi, igapäevase sammude eesmärgi, treeningueesmärgi ja une-eesmärgi. Rakenduses puuduta paremas alumises nurgas olevat 4. vahekaarti, et külastada lehte Minu heaolu. Siin saad seada oma erinevad eesmärgid ja sihid ning jälgida nende saavutamisel tehtud edusamme. Üksikasjalikumat teavet eesmärkide kohta leiad siit. 

Sõbrad

Leia endale sõbrad HeiaHeias. Sinu sõbrad innustavad sind, et saavutada oma eesmärke, ja sina võid ka neid innustada! 

Oma sõbrad leiad 2. leheküljelt nimega „Kogukond ja sõbrad“. Saad kas otsida teisi HeiaHeia kasutajaid või kutsuda uusi sõpru HeiaHeiasse. Loe rohkem sõprade kohta HeiaHeias. 

Võid kasutada HeiaHeiat ka nagu päevikut, üksi, ilma sõpradeta.

Seaded

Oma konto seadete kontrollimiseks toksa oma profiilil paremas ülanurgas. Siit leiad muu hulgas oma konto privaatsusseaded, kus saad näiteks valida, kes saavad sinu sissekandeid ja tegevusi näha. 

Kantavate seadmete ühendamine

Oma profiili all paremas ülemises nurgas leiad lehekülje Kantavad seadmed & terviserakendus, kus saad ühendada oma telefoni kantava seadme või terviserakenduse HeiaHeiaga. See impordib automaatselt teavet sinu tegevuse kohta HeiaHeiasse. Klõpsa siin , et saada juhiseid ühenduse loomiseks. 

Kui sul ei ole kantavat seadet või terviserakendust, võid kasutada HeiaHeiat ka täiesti ilma nendeta ja registreerida oma tegevused rakenduses käsitsi.

Arvutis

Brauseriversioonis on eespool loetletud funktsioonid leitavad siniselt ülaribalt. 

- Eesmärgid: klõpsa oma nimele paremas ülanurgas -> Profiil. Siin saad seada endale üldise heaolueesmärgi, samuti une- ja sammueesmärgi.

- Lehel Sõbrad näed kõiki oma sõpru HeiaHeias ja sinu sõbrakutseid. Saad otsida uusi sõpru kas tuttavate inimeste nimekirjast või sisestades nende täisnime otsingukasti. Kui sinu sõber ei kasuta veel HeiaHeiat, saad teda kutsuda liituma, klõpsates nupule Kutsu e-posti teel. Liitumine on sinu sõbrale tasuta. 

- Oma konto seadetele juurdepääsemiseks klõpsa oma nimele -> Seaded.  

- Kantavad seadmed: oma konto seadetes klõpsa kantavate seadmete ühendamiseks nuppu Kantavad seadmed.  Terviserakendusi saab ühendada ainult telefoni kaudu. 

 

3. Kuidas kasutada HeiaHeiat? 

Funktsionaalsused tasuta ja pro-versioonis 

 

1. Logi oma tegevused iga päev

HeiaHeia pakub rohkem kui 600 erinevat tegevust. Saad logida oma füüsilisi tegevusi, hobisid, mikrotegevusi, magamistunde, söögikordi või jälgida oma kehakaalu. 

Rakenduses leiad need sinise plussmärgi alt. 

Brauseriversioonis klõpsa tegevuse lisamiseks punasel plussmärgil

 

 

Kõigepealt vali kategooria, mida soovid registreerida, ja seejärel tegevuse liik, täida soovitud teave ja salvesta.  Samuti saad oma treeningud salvestada GPS-jälgimisseadmega.

Mõned kirjed, näiteks kaal, on vaikimisi privaatsed ja teistele mitte nähtavad.  Iga sissekande puhul saad otsustada, kas soovid, et see oleks nähtav ainult sulle endale -> toksa nupule Privaatne kirje.

Sinu ja sinu sõprade sissekanded ilmuvad avalehel asuvas uudisvoos.  

 

 

2. Innusta oma sõpru

Kasuta virtuaalset keskkonda, et saada vastastikust tuge ja julgustust.  Oma avalehel olevas uudisvoos näed oma sõprade postitusi. Toksa oma sõbra sissekandel Innusta ja vali innustav ikoon või kirjuta sõbrale tore innustav kommentaar. 

 

3. Vaata statistikat

Astu samm tagasi ja vaata suuremat pilti, et näha, kuidas sul läheb.  Statistika oma tegevuste, saavutuste ja eesmärkide kohta leiad rakendusest Minu heaolu leheküljelt.  Brauseriversioonis leiad statistika alt veelgi üksikasjalikumat statistikat. 

 

HeiaHeia PRO-versiooni lisafunktsioonid

 

4. Teeni heaolupunkte!

Kui kasutad HeiaHeia PRO-versiooni oma tööandja või organisatsiooni poolt, saad parandada oma heaolu, teenides heaolupunkte füüsiliste ja sotsiaalsete tegevuste, programmide läbimise ja isegi magamise eest.

Punktid on jaotatud erinevatele tasemetele ja mida rohkem punkte teenid, seda kõrgemale tasemele jõuad. Oma punktide vaatamiseks mine lehele „Minu heaolu“, millele saad juurdepääsu alumise menüü parempoolses nurgas. Loe punktide kohta lähemalt siit.

5. Võta osa HeiaHeia heaolu väljakutsetest!

Sinu tööandja või organisatsioon võib korraldada tegevustega seotud väljakutseid HeiaHeia kogukonnale. Osalemine on suurepärane võimalus pöörata rohkem tähelepanu oma heaolule ja aktiivsusele või koguni oma töökollektiivi heaolule. Sageli premeeritakse osalejaid mingil viisil või teeb ettevõte heategevuseks annetuse, mis põhineb väljakutse tulemusel. 

6. Kasuta ära professionaalide programme ja nõuandeid! 

HeiaHeia raamatukogu sisaldab laia valikut materjale erinevatest heaolu ja treeningu valdkondadest programmide, videote, treeningute ja testide kujul, mis on mõeldud erinevatele tasemetele.  Digitaalsed treeningud on saadaval näiteks teemade Keha või Meel all. Õpi selgeks uus tervislik harjumus või avasta uus spordiala!  

4. Kas vajad abi? 

Kui sul on küsimusi HeiaHeia kohta, leiad nõu ja vastused meie abikeskusest.  Kui sa ei leia sealt vastust, esita lihtsalt brauseriversiooni kaudu pilet ja kirjelda oma probleemi võimalikult selgelt.   

- Rakenduses leiad valiku Tugi oma kasutajakonto alt. 

- Külasta oma arvutis meie abikeskust: https://support.heiaheia.com.

Piletid: klõpsa lehekülje paremas ülanurgas valikule Saada pilet.

Me aitame sind hea meelega ja püüame vastata 24 tunni jooksul tööpäeviti.